Informace pro návštěvníky

Objekt Pěchotního srubu K-S 14 „U cihelny“ je situován severně od města Králíky vedle areálu Vojenského muzea Králíky v Prostřední Lipce.


OTEVÍRACÍ DOBA OBJEKTUAktuální nařízení vlády proti šíření nemoci Covid-19


duben–říjen
úterý–neděle 9.00 – 17.30 hodin

Prohlídky pěchotního srubu jsou s průvodcem.


V měsících mimo provozní dobu lze větší skupiny a zájezdy provést po telefonické dohodě.

(Změna vyhrazena!)


CENY VSTUPNÉHO


1. Pěchotní srub K-S 14 „U cihelny“

Studenti, důchodci, děti 60 Kč
Dospělí 80 Kč


2. Lehký objekt č. 112

Z technických důvodů jen zájezdy a po předchozí domluvě i cena výpravy s průvodcem.


Fotografování v interiérech 20 Kč

Držitelé průkazu AMG, VHKEB a ZTP, KPV, klubu Bouda a Klubu celníků Orlicko, VKCV vstup zdarma. Vstupné zahrnuje průvodce.

V horním patře objektu bezbariérový přístup (doporučeno s asistencí). Poslední prohlídka 45 minut před koncem provozní doby.
JAK SE K NÁM DOSTANETE?

Vlakem do stanice Prostřední Lipka (trať Dolní Lipka-Hanušovice), odtud 300 metrů pěšky po silnici směrem na Králíky. Pěšky rovněž po silnici z Králík směrem na Prostřední Lipku, kde asi po 1 km chůze z náměstí odbočuje za komplexem Vojenského muzea Králíky cesta vlevo k objektu K-S 14. Trasa je značena mezinárodní červenou turistickou značkou E3. Pro dopravu automobilem platí stejná přístupová trasa z Králík. Parkování je možné přímo u objektu!


Odkazy na ZŘIZOVATELE A NAŠE DALŠÍ EXPOZICE

Naleznete zde zřizovatele Muzea – Vojensko-historický klub Erika Brno a naše další aktivity, na kterých se podílíme.

Vojensko-historický klub Erika Brno

Vojensko-historický klub Erika Brno byl založen v roce 1996 jako nevládní nezisková organizace a byl registrován MV ČR jako občanské sdružení. Nyní je spolkem a je registrován u Krajského soudu v Brně. Sdružuje amatérské i profesionální zájemce nejen o vojenskou historii. Členové jsou podle svého zaměření organizováni v příslušných sekcích.

Východočeský památník celnictví

Celnictví je jedním z nejstarších „řemesel“ – setkáme se s ním už ve starověkém Egyptě. Právě toto období otevírá expozici Východočeského památníku celnictví, kterou jsme pojali velmi moderně a živě. Provedeme vás všemi historickými obdobími, která vývoj celnictví ovlivnila. Jeho dějiny jsme dosadili do širších dějinných souvislostí.

Památník obětem internace Králíky

Památník s historickou expozicí je připomínkou internace řeholníků, kteří byli na základě tzv. státem řízené centralizace deportováni a byli na tomto místě v období let 1950–1961 komunistickým režimem omezeni na osobní svobodě. Seznamte se s historií našeho regionu a s prvním Památníkem tohoto typu v České republice.