Aktuality


Fort Fest Králíky v Muzeu K-S 14

Fort Fest Králíky v Muzeum K-S 14Pozvánka na Velikonoce

Pozvánka na VelikonoceVzpomínka na četaře Anošta Hrada

Před 105 lety se narodil Arnošt Hrad, četař československé armády, který po mnichovském diktátu odmítl opustit pěchotní srub K-S 14 "U cihelny" kde sloužil, a zvolil v říjnu roku 1938 raději sebevraždu místo ztráty cti.

Půlkulaté výročí narození A. Hrada jsme si připomenuli tuto sbotu 6. dubna 2019 v Pěchotním srubu K-S 14 "U cihelny", společně s Východočeským klubem celních veteránů a za milé účasti hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D. a starosty města Králíky Ing. Václava Kubína.

Pietní vzpomínka k uctění památky A. Hrada proběhla v pátek 5. dubna i v Praze, kde Úřad městské části Praha 8 na jeho hrob položil velký věnec v národních barvách.

Vzpomínka na četaře Anošta Hrada

Vzpomínka na četaře Anošta Hrada

Vzpomínka na četaře Anošta Hrada

Vzpomínka na četaře Anošta Hrada


Pietní vzpomínka k uctění památky A. Hrada proběhla v pátek 5. dubna i v Praze, kde Úřad městské části Praha 8 na jeho hrob položil velký věnec v národních barvách.

Uctění památky A. Hrada v pátek 5. dubna i v PrazeJiž otevíráme!

Legiovlak nově v Králíkách od 13. do 18. 8.2019Legiovlak nově v Králíkách od 13. do 18. 8. 2019

Legiovlak bude přístupný v Králíkách od 13. do 18. 8. 2019.
Nezapomeňte také navštívit naši legionářskou stálou expozici v pravé kasematě Muzea K-S 14! Těšíme se.

Legiovlak nově v Králíkách od 13. do 18. 8.2019Legiovlak nově v Králíkách od 13. do 18. 8.2019
Konference historiků cla, celnictví a FS RČS

Konference historiků cla, celnictví a FS RČS
P. F. 2019

P. F. 2019
Odkazy na ZŘIZOVATELE A NAŠE DALŠÍ EXPOZICE

Naleznete zde zřizovatele Muzea – Vojensko-historický klub Erika Brno a naše další aktivity, na kterých se podílíme.

Vojensko-historický klub Erika Brno

Vojensko-historický klub Erika Brno byl založen v roce 1996 jako nevládní nezisková organizace a byl registrován MV ČR jako občanské sdružení. Nyní je spolkem a je registrován u Krajského soudu v Brně. Sdružuje amatérské i profesionální zájemce nejen o vojenskou historii. Členové jsou podle svého zaměření organizováni v příslušných sekcích.

Východočeský památník celnictví

Celnictví je jedním z nejstarších „řemesel“ – setkáme se s ním už ve starověkém Egyptě. Právě toto období otevírá expozici Východočeského památníku celnictví, kterou jsme pojali velmi moderně a živě. Provedeme vás všemi historickými obdobími, která vývoj celnictví ovlivnila. Jeho dějiny jsme dosadili do širších dějinných souvislostí.

Památník obětem internace Králíky

Památník s historickou expozicí je připomínkou internace řeholníků, kteří byli na základě tzv. státem řízené centralizace deportováni a byli na tomto místě v období let 1950–1961 komunistickým režimem omezeni na osobní svobodě. Seznamte se s historií našeho regionu a s prvním Památníkem tohoto typu v České republice.

HLEDÁME DOBROVOLNÍKA

Naše Muzeum hledá dobrovolníka pro a průvodcovskou činnost nad 18 let v naší pevnosti K-S 14 s mnohaletou tradicí a pohnutou historií.

Bez čeho to nejde: Maximální zájem o věc a elementární znalost historie, vlastní vozidlo, seriózní vystupování, dobrou výslovnost, samostatnost a spolehlivost, bezúhonnost. Uvítáme mimořádnou schopnost pracovat v týmu. Nabízíme vynikající nevšední zázemí v místě s možností ubytování v případě dojíždění, vstup do muzeí a galerií v ČR a SR zdarma.

Bližší informace na ks14muzeum@seznam.cz.